Oferte de muncă

Locuri de muncă în Anglia

Pentru un client important din Anglia suntem in cautare de Medici Veterinari cu si fara experienta.

Responsabilitati:

  • sa examineze sanatatea animalelor domestice mici
  • sa le prescrie medicamente
  • sa opereze animalele si sa le puna membrele rupte in atele
  • sa vaccineze animalele impotriva diferitelor boli
  • sa le administreze injectii daca au nevoie
  • sa dea sfaturi cu privire la cresterea animalelor
  • sa presteze activitati care implica interventii chirurgicale pe animal.

citește articolul

ONG elvețian caută medic veterinar pentru zona Cluj

ONG elvetian care activeaza în domeniul proteciei animalelor angajeaza medic veterinar pentru zona CLUJ

CANDIDATUL IDEAL:

  • Absolvent al Facultătii de Medicină Veterinară;
  • Experienta in domeniu minim 3 ani;
  • Drept de libera practica a medicinei veterinare in Romania;
  • Cunoasterea procedurilor chirurgicale specifice (ex. sterilizare);
  • Disponibilitate pentru deplasări în toată tara;
  • Experienta relevantă în efectuarea de operatii de sterilizare si lucrul în clinici mobile reprezintă un avantaj;
  • Cunoaterea limbii engleze la un nivel avansat;
  • Abilitatea de a conduce o echipa de suport intr-un mediu dinamic;
  • Abilitatea de a organiza si executa proceduri de lucru;
  • Rezistenta la stres;
  • Cunoasterea legislatiei din România referitoare la drepturile animalelor;
  • Carnet de conducere cat B.

Veterinary surgeons needed in UK

Due to its rapid expansion, the Company Vets-Now Ltd., a very important Company that provides Emergency and Critical Care Services in all the UK, is opening new Clinics and so new positions for vets.

The veterinary surgeons for pets, with the right knowledge of the Emergency and interested in this opportunity can contact Mr. Edmondo Prati (Advisor for the Europe) and send a CV on the following address: edmondoprati@libero.it

Vets Now Ltd
Penguin House
Castle Riggs
Dunfrmline
Fife KY11 8SG

Tel: 01383 620064 Fax: 01383 620652
www.vets-now.com