Medic veterinar fermă de pui

Dacă iubești animalele și îți place să lucrezi în ferme zootehnice și vrei să te alături unuia dintre cele mai mari grupuri de companii din industria agrozootehnică, te așteptăm să îți depui CV-ul la adelina.fronea@carmistin.ro sau milena.coste@carmistin.ro

Căutăm MEDIC VETERINAR FERMĂ DE PUI – în Jud Vâlcea, Budești, Frâncești, Mihăești – în regim de colaborare pe bază de contract cu un cabinet.

Responsabilități:

  • supravegherea sanitar veterinară a puilor
  • monitorizarea stării de sănătate a efectivelor de pui prin examene anatomo-patologice și analize de laborator,
  • menținerea măsurilor de biosecuritate în fermă,
  • realizarea în condiții optime a tratamentelor și vaccinărilor,
  • întocmirea registrelor și a documentelor sanitar-veterinare,
  • întocmirea necesarului de medicamente și dezinfectante
  • menținerea relațiilor cu autoritățile sanitar-veterinare locale,
  • îmbunătățirea stării de sănătate a puilor prin introducerea unui tratament optim,
  • urmărirea celor mai bune rezultate în ceea ce privește o mortalitate scăzută și spor ridicat cu un consum specific redus.
  • Organizarea activitatii in ferma si coordonarea crescatorilor de pasari
  • raportarea activității către Managerul Tehnic

Cerințe:

  • experiență de minim 4 ani în ferme de pui ca medic veterinar
  • limba engleză
  • cunoștințe de operare pachet Office, Outlook
  • bune abilități de comunicare și lucru în echipă

Job-ul este localizat într-una din fermele de pui ale Avicarvil SRL din Vâlcea.

Se acordă un pachet salarial atractiv cu bonusări în funcție de performanță.