Medic veterinar fermă de creștere porci la Turdaș, jud. Hunedoara

Dacă iubești animalele și îți place să lucrezi în ferme zootehnice și vrei să te alături unuia dintre cele mai mari grupuri de companii din industria agrozootehnică, te așteptăm să îți depui CV-ul la adelina.fronea@carmistin.ro

Căutăm MEDIC VETERINAR FERMA DE CREȘTERE PORCI – în Turdaș Hunedoara – fie cu contract individual de muncă fie cu contract pe cabinet de medic veterinar.

Responsabilități:

  • supravegherea sanitar veterinară a porcilor,
  • monitorizarea stării de sănătate a efectivelor de porci prin examene anatomo-patologice și analize de laborator,
  • menținerea măsurilor de biosecuritate în fermă,
  • realizarea în condiții optime a tratamentelor și vaccinărilor,
  • întocmirea registrelor și a documentelor sanitar-veterinare,
  • întocmirea necesarului de medicamente și dezinfectante
  • menținerea relațiilor cu autoritățile sanitar-veterinare locale,
  • îmbunătățirea stării de sănătate a porcilor prin introducerea unui tratament optim,
  • urmărirea celor mai bune rezultate în ceea ce privește o mortalitate scăzută și spor ridicat cu un consum specific redus,
  • coordonarea echipei de tehnicieni veterinari (6 tehnicieni),
  • raportarea activității către șeful de fermă

Cerințe:

  • experiență de minim 4 ani în ferme de porci ca medic veterinar (2 ani experiență internațională constituie un avantaj)
  • limba engleză
  • cunoștințe de operare pachet Office, Outlook
  • bune abilități de comunicare și lucru în echipă

Job-ul este localizat în ferma de porci din Turdaș care în prezent se află în modernizare. Până la popularea fermei cu efective porcine, activitatea va fi desfășurată la ferma din Brașov (Feldioara) și/sau la ferma din Vâlcea (Băbeni).

Se asigură decontarea cheltuielilor de deplasare și/sau relocare dacă este cazul.

Se acordă un pachet salarial atractiv cu bonusări în funcție de performanță.